Biała Sobota 14 lipca

14 lipca od 11.00 – 14.00 w Stalowej Woli w Ambulatorium (SP ZOZ przy ul. Kwiatkowskiego), odbędzie się ,,Biała Sobota”. Będzie to dzień poświęcony profilaktyce zdrowia, bo jak wiadomo profilaktyka jest tańsza tak dla pacjenta jak i dla budżetu państwa, a przede wszystkim sprawia, że nasze życie przebiega w spokoju. Chaos obecny w życiu wielu ludzi, szczególnie teraz w XXI wieku, kiedy to w każdej niemal kieszeni jest mała skrzynka z informacjami z całego świata, którą przeglądamy często dziesiątki, a bywa, że setki razy dziennie. Zdecydowana większość z tych informacji to wieści złe, smutna, negatywne. Nakarmieni taką dawką ponurej wiedzy żyjemy w ciągłym napięciu, strachu i niepewności o jutro, a to skutkuje problemami z sercem (pierwsze miejsce, jeśli chodzi o śmiertelność na świecie), oraz coraz powszechniejszymi chorobami nowotworowymi, które dzisiaj są co prawda na drugim miejscu, ale mając się dobrze (niestety) są w stanie wyprzedzić choroby serca i stać się liderem przez bardzo małe „l”.

Wychodząc naprzeciw rosnącym zagrożeniom Stowarzyszenie „Dobro Powraca” reprezentowane przez Prezesa Konrada Mężyńskiego i Ambulatorium (reprezentowane przez Dyrektora Wojciecha Korkowskiego wspólnie założyli Centrum Pomocy i Wsparcia Pacjentów Onkologicznych, ich rodzin i środowisku tegoż pacjenta.

W sobotę w godzinach 11.00-12.00 można będzie skorzystać z pomiary ciśnienia, poziomu cukru i cholesterolu, porozmawiać ze specjalistami na temat profilaktyki i zapobiegania różnym jednostkom chorobowym. Można będzie również nauczyć się samobadania piersi na fantomach i zdobyć potrzebną wiedzę, na co zwracać uwagę i co w momencie niepokojących objawów zrobić, do kogo się zgłosić, aby podjąć leczenie. O godzinie 12.00 zapraszamy na wykład z przesłaniem: „Rak to znak, że czas na zmiany”

W godzinach od 13.00 do 14.00 ponownie można przystąpić do badań i konsultacji, reszta niespodzianek na miejscu.

Zapraszamy