Można podarować włosy?

Ja niżej podpisana oświadczam, że oddaję swoje obcięte włosy dobrowolnie i nieodpłatnie w ramach akcji DAJ WŁOS organizowanej przez Fundację Rak`n` Roll – Wygraj Życie…

Tak rozpoczyna się, dla kilkunastoletniej Kasi, doświadczenie bycia darczyńcą. Darczyńcą niezwykłym, bo Kasia daruje komuś swoje przez dwa lata wyhodowane, długie, piękne włosy. I robi to już po raz drugi w życiu, a zapytana, czy jej tych włosów nie żal, odpowiada – przecież znowu odrosną.

O co chodzi, w tej, być może dla niektórych dziwnej akcji? Otóż założona w 2009 roku, w Warszawie Fundacja Rak`n`Roll oprócz wielu wspaniałych projektów (głównie dla osób i rodzin dotkniętych problemem nowotworowym) prowadzi akcję DAJ WŁOS.

Oddajmy głos pomysłodawcom:

 

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tą sytuację ruszyła akcja „Daj Włos!”. Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Angażujemy do współpracy zakłady fryzjerskie, które ścinają włosy w odpowiedni sposób, a następnie przekazują je nam. Dalej wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

W Stalowej Woli z Fundacją współpracuje Studio Fryzur „NOVA” Pani Magdaleny Kotwicy. To w jej zakładzie Kasia i 72 inne osoby w okresie od maja 2016 roku oddały swoje przez lata wypielęgnowane włosy.

A co w tym wszystkim jest najpiękniejsze? To, że dziewczyny oddają swoje włosy za darmo, za darmo Studio Fryzur „NOVA” je obcina, a Kasi i innym robi (za darmo) nową piękną fryzurę. Obcięte włosy Pani Magda wysyła na swój koszt do Fundacji, a tam po wykonaniu pięknej, naturalnej peruki podopieczna Fundacji także dostaje ją za darmo!

Dzięki łańcuchowi ludzi o dobrych, gorących sercach osobom doświadczonym przez los można znacznie poprawić samopoczucie – a tym samym pomóc szybciej osiągnąć wewnętrzną równowagę psychiczną i szybciej się wyleczyć!

Na fotografiach prezentujemy cykl przygotowania włosów do przekazania: plecione są warkoczyki (ważna jest ich długość), obcinane, pakowane i wysyłane, a Kasia zyskuje nową fryzurę!

Brawo dziewczyny!